Najistotniejsze składowe zimowej odzieży- obuwie i kurtki na zimę

Powszechnie wiadomo, że najważniejsze w czasie nabywania zimowych ubrań jest właściwy wybór kurtki i butów. Producenci odzieży starają się, aby oferowane przez nich elementy garderoby nie pozostawały w tyle za modą. Asortyment ulega zmianie, ale kurtki są zawsze aktualne, atrakcyjne dla nabywców, często o nie pytają. Oferta kurtek puchowych jest bardzo bogata.

sklep górki, buty turystyczne, góry

Wydaje się oczywistym, że tego typu kurtki niezastąpione są dla osób marznących przez niskie ciśnienie krwi lub podróżują komunikacją miejską. Wybiorą je również ci, którzy zimą chętnie jadą w góry. Oferta dobrych jakościowo kurtek z puchu i butów zimowych jest bogata i z pewnością zainteresuje każdego, kto chce wyglądać modnie, a przy okazji zmniejszyć ryzyko przeziębienia.

Wybór kurtki na zimę

Decydując się na zakup kurtki puchowej warto wziąć pod uwagę popularność producenta. Kurtki puchowe może różnić wypełnienie, co jest główną przyczyną zróżnicowania cenowego asortymentu. Kiedyś wszystkie kurtki puchowe zawierały, jako wypełnienie puch naturalny gęsi lub kaczy. Obecnie, w celu obniżenia cen kurtek stosuje się poliestry nazywane puchem syntetycznym. Poza wypełnieniem różnice dotyczą głównie fasonu, długości, sposobu zapięcia, sposobu obszycia i oczywiście koloru. Eleganckie serie kurtek są produkowane specjalnie dla osób, dla których ważne jest połączenie funkcjonalności z modnym, atrakcyjnym wyglądem. Niektóre osoby kupują fasony z dużym kołnierzem i kapturem z obszyciem, które zapewniają ochronę przed chłodem równie skutecznie jak czapka i szalik. Odpowiednio zadbana, dobrze uszyta, posiadająca wysokiej jakości wypełnienie kurtka może służyć kilka sezonów.

Zakup obuwia na zimę

Damskie obuwie zimowe

Autor: thebarrowboy
Źródło: http://www.flickr.com

Równie ważny jest wybór odpowiedniego obuwia. Zanim podejmie się decyzję o zakupie butów na zimę należy sprawdzić dane od producenta. Na dołączonej informacji znaleźć można te, które dotyczą konserwacji. Warto poświęcić chwilę i dowiedzieć się, w jaki sposób dbać o obuwie oraz jak je przechowywać, aby służyły długo i nie utraciły swoich właściwości. Buty na zimę powinny spełniać wiele wymogów. Nie wystarczy, że mają odpowiedni rozmiar i modny fason. Kierowanie się tylko modą może być zawodne. Dobrze dobrane buty można poznać po tym, że zapewniają komfort i wygodę. Sportowe czy eleganckie powinny zapewniać stopom ochronę przed chłodem i wilgocią. Dodatkowe bezpieczeństwo może zapewnić antypoślizgowa podeszwa, wyjątkowo potrzebna na skutych lodem chodnikach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *