Skuteczne odkurzanie

Odkurzacze są o tyle kłopotliwymi urządzeniami, że do ich składowania jest potrzebna cenna przestrzeń. Problematyczne bywa także przełączanie urządzenia między kolejnymi gniazdkami w dużym mieszkaniu, częste opróżnianie worka i dźwiganie całego, często ciężkiego urządzenia.

Czyste wnętrze

Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com

Dodatkowo niedziałające filtry powietrza często są uciążliwe dla alergików. Dlatego też przyrządem, o jakim marzy każda gospodyni domowa jest nowoczesny odkurzacz centralny, który eliminuje większość tych problemów. Jest intuicyjny w obsłudze, bezawaryjny, cichy i nie jest wcale o wiele droższy od zwykłego urządzenia.

Jak działa?
Cała idea urządzenia opiera się na schowaniu jednostki centralnej urządzenia w miejscu, w który jego odgłos nie będzieprzeszkadzał – w piwnicy czy schowku i poprowadzenie przewodów w ścianach do każdego pomieszczenia. W ścianach umieszcza się specjalne gniazdka (zobacz włącznik z gniazdkiem) przypominające te w których płynie prąd. W kontaktach tych jest rura odkurzacza (poznaj propozycję odkurzaczy z ), który po przymocowaniu końcówki uruchamia się automatycznie. Do jednostki centralnej trafiają wszystkie nieczystości, z uwagi na rozmiary opróżnia się ją znacznie rzadziej niż tradycyjne urządzenia.

Mieszkanie

Autor: Amanda Halprin
Źródło: http://www.flickr.com

To nieskomplikowane rozwiązane zyskało rzesze miłośników i jest instalowane w większej części innowacyjnych mieszkań. Moc odkurzacza jest dopasowywana każdorazowo zależnie od długości przewodów umieszczonych w ścianie i innych indywidualnych potrzeb.

Najlepsze urządzenia
W większości domów jednorodzinnych prowadzi się blisko 20 metrów instalacji w ścianach ścian. Umożliwia to podłączenie odkurzacza do 5 gniazdek. W takich warunkach specjaliści polecają odkurzacze (centralne odkurzacze) beam sc 335. Jest to populrana jednostka centralna o wystarczającej sile ssania, wydajnych filtrach do powietrza i pojemniku o pojemności piętnastu litrów.

Niewysoka cena i wysoka jakość sprawiają, że coraz większa liczba ludzi decyduje się sięgnąć właśnie po to konkretne urządzenie. Dla bardziej skomplikowanych instalacji stworzono inne modele tej jednostki centralnej pozwalającej na podłączenie do większej instalacji, sięgającej nawet 120 metrów i pozwalającej na instalację do 20 kontaktów.

Źródło: Doman.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *