Ceramiczne serwisy obiadowe i kawowe

Produkty z ceramiki uzyskuje się w wyniku wypalenia masy glinianej w określony sposób. Wytwory tego typu znane są i stosowane od wieków. W zasadzie we wszystkich mieszkaniach znajdują się przedmioty ceramiczne, szczególnie zaliczające się do przedmiotów kuchennych. Należą do nich między innymi serwisy obiadowo-kawowe, zwykle porcelanowe.

serwis obiadowy

wykorzystuje się w wielu aspektach rzeczywistości. Na szeroką skalę stosowana jest również w pomieszczeniach łazienkowych, między innymi do produkcji umywalek, wanien czy muszli klozetowych. Kuchenne przedmioty ceramiczne oferowane są w wielu wariantach; głównie sama ceramika to rozmaite typy tworzyw, zależnie od zastosowania.

Jeśli znajdujący się tutaj tekst Cię zainteresował, to wejdź na ten odnośnik – zobaczysz tam użyteczny link, który z pewnością uznasz za godny uwagi.

Ich koszty także są rozmaite.

Porcelana śniadaniowa

Jednym z najbardziej znanych, a zarazem cenionych typów ceramiki jest porcelana. Jest to materiał bardzo wysokiej jakości, o szerokim zastosowaniu. Używany jest przykładowo jako element wyposażenia laboratorium chemicznego. Głównie jednak łączona jest z akcesoriami używanymi w kuchni, takimi jak przykładowo zestawy obiadowe. Zestawy takie, zwane popularnie serwisami, są używane już od wielu lat. Zestaw tego rodzaju, zależnie od wykorzystania, tworzą rozmaite części zastawy stołowej (odkryj meble do jadalni od Damnet).

Naczynia z porcelany

Autor: Mark Hillary
Źródło: http://www.flickr.com

Na przykład serwis obiadowy zawierać będzie na pewno komplet większych talerzy obiadowych oraz półmisków na zupę. Dostępne są także akcesoria o charakterze opcjonalnym, jak między innymi waza do zupy. Natomiast zestaw kawowy, jak sama nazwa wskazuje, używany jest do picia kawy. Tworzyć go będą takie produkty jak filiżanki, spodki czy dzbanek do kawy. Tego rodzaju serwisy także zwykle wykonane są z porcelany.

Producenci

Na rynku polskim działa duża liczba producentów akcesoriów z ceramiki. Są to przedmioty do użytku codziennego albo eleganckie serwisy z porcelany w typie odświętnym. Jednym z najbardziej znanych produktów jest ceramika wytwarzania w Bolesławcu. Cechą charakterystyczną jest użycie wzoru kropki oraz utrzymanie produktów w barwach granatowej i białej.

U producentów porcelany z kolei, do których należy na przykład Lubiana, można kupić takie wyroby jak serwisy obiadowe i wiele innych.

Źródło: Damnet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *