Ombre – szczególnie dla ludzi z fantazją

Autor: BGN
Ta dziwnie brzmiąca nazwa ombre w dosłownym tłumaczeniu oznacza po prostu cień. Efekt cienia doskonale jest stosowany przez projektantów mody. Kolejny już sezon utrzymuje się na topie. Dodatkowo jest wykorzystywany nie tylko przy tworzeniu ubrań, ale także przy farbowaniu włosów, zdobieniu paznokci czy tworzeniu makijażu.

Ombre spotyka się także pod nazwą gradient. Ta druga być może lepiej ujmuje cały efekt polegajacy na łagodnym przejściu tonalnym między dwoma kolorami. Rzeczy z efektem ombre posiada w swojej ofercie wiele firm odzieżowych. Dla przykładu mogą posłużyć ubrania h&m. Ombre jest wykorzystywane przez firmę h&m do produkcji przeróżnych części garderoby. Najlepiej jednak wygląda na spodniach (mengarnitury.pl/pl/page/7/kolekcja/53/Spodenki%20Hattric) i leginsach.

Spodnie h&m odpowiadają wszelkim obowiązującym obecnie trendom, dlatego bez trudności znajdziemy pośród nich te z efektem cienia. Interesujące jest również to, że łączenia barw są bardzo różne, a gradient nie jest uzyskiwany tylko przez przejście z ciemniejszego do jaśniejszego koloru w ramach tej samej tonacji albo przejście z barwy do bieli. Spodnie i leginsy h&m z efektem ombre łączą ze sobą też kolory należące do rozmaitych tonacji, dając oszałamiający efekt.

Efekt ombre na rzeczach można także otrzymać w tzw. warunkach domowych. Proces nie jest skomplikowany a do tego nie wymaga nadmiernego wysiłku lub wydania dużej ilości pieniędzy. Aby go przeprowadzić będziemy potrzebować przede wszystkim silny wybielacz. W roztworze z wybielaczem namaczamy rzecz do wysokości, na której chcemy aby przebiegała granica pomiędzy kolorami i farbujemy taki czas, aż otrzymamy spodziewany efekt.

Oprócz wspomnianych już ubrań efekt ombre doskonale wygląda na powiekach, włosach i paznokciach. Gdy chodzi o robienie makijażu i malowanie paznokci, każda kobieta nie powinna mieć z tym trudności, bez konieczności uzyskiwania specjalnych porad w tym zakresie. Inaczej jest jeśli chodzi o farbowanie włosów. Tutaj wszystko się zmienia i konieczne jest już posiadanie pewnego doświadczenia. Dlatego też, jeśli pragniemy ufarbować włosy z efektem ombre lepiej jest pójść z tym do profesjonalisty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *