Rola słoików w spiżarni

Bez względu na to, jakim gabarytem kuchni rozporządzamy w naszym domu czy mieszkaniu, niezbędny jest nam system, który zapewni nam praktyczne zagospodarowanie dostępnej przestrzeni. Najbardziej pierwotnym poziomem, który powinniśmy wziąć pod uwagę, jest przechowywanie i składanie produktów żywnościowych.

Słoiki

Źródło: garneczki.pl

Istotne jest to, żeby wszystkie artykuły, jakie najczęściej używamy, znalazły się w zasięgu ręki. Bardzo przydatne okazują się szklane słoiki, które nie tylko pozwalają momentalnie zobaczyć, co się w nich mieści, ale dodatkowo bardzo często pełnią również funkcję dekoracyjną. Ozdobne słoiki przeważnie wykonane są z grubego szkła z szykownymi tłoczeniami i wyrzynaniami. Cudnie wyglądają na regałach, ale przede wszystkim zapobiegają czerstwieniu czy zwilżeniu jedzenia.

Słoiki okrągłe lub oryginalniejsze słoiki kwadratowe wykorzystujemy z reguły do przechowywania produktów suchych i sypkich. Wkładamy do nich mąkę, cukier, sól kuchenną, kasze, pasty (makaron spaghetti w specjalnych, wysokich słojach) czy płatki śniadaniowe. Pasują także do ziarnistej kawy (szczególnie słoiki – różnego rodzaju słoiki na hermetyczne, które ochraniają przed utratą aromatu), liściastej herbaty, a także malutkich ciasteczek, cukierków czy suszonych owoców. Dobrym rozwiązaniem jest opatrzenie słoików eleganckimi naklejkami z napisami zawierającymi informację o zawartości. Interesująco reprezentują się również wygodne do zamykania i otwierania słoiki z klamrą. Nieraz na półkach gromadzimy też niewielkie słoiki na przyprawy, takie jak bazylia, oregano, ziela prowansalskie, gałka muszkatołowa, curry i inne.

Słoiki w domostwie są również koniecznym elementem, potrzebnym do własnej produkcji przeróżnych zapraw, marmolad, konfitur i innych przetworów. Słoiki do zapraw i przetworów charakteryzują się dużą objętością i szczelnością. Za każdym razem należy pamiętać o ich odpowiednim wyparzeniu i przygotowaniu.zobacz więcej zarządca nieruchomosci wrocław zarządca nieruchomosci wrocławOgromną popularnością cieszą się słoiki z zakrętką twist, a także tak bardzo często wykorzystywane nie tylko przez nasze babcie słoiki weck. Popularne wecki posiadają szklane wieczka z grubego szkła, a także gumowe uszczelki, które z powodzeniem nadają się do wielokrotnego użytku. Wecki charakteryzuje zwiększona wytrzymałość i niepowtarzalna wodoszczelność, dzięki czemu gwarantują perfekcyjne zabezpieczenie domowych przetworów. Osobną kategorią pozostają wysoko pojemnościowe (kilku litrowe i większe) słoje do ogórków kiszonych bądź małosolnych, jednego z ulubionych tradycyjnych polskich przysmaków.

Wodoszczelne słoiki z pokrywką służą nie wyłącznie do pojemniki do przechowywania żywności w kuchni bądź przygotowywania przetworów, ale to także rewelacyjny i zdrowy sposób na przenoszenie i przewożenie żywności. Pozwalają one na utrzymanie naturalnego smaku i aromatu jedzenia. Właściwie wyparzone nie pochłaniają aromatów, dzięki czemu można je wykorzystywać do przerozmaitych produktów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *