Radzimy jak wybrać najlepsze schody

Planem, jakiego ziszczenie kosztuje dużo czasu, potu, nakładów i rozsądnego podejścia, jest budowa domu. Jest wiele osób, które chciałyby wydostać się z centrum miasta, w którym tłum i nagromadzenie samochodów, problemy z sąsiadami a także ogólnie pojęta ciasnota nie pozwalają żyć tak wygodnie, jak by się chciało.

Rodziny te zapożyczają się lub dedykują swoje zaoszczędzone pieniądze na budowę samodzielnego domku jednorodzinnego stojącego na obrzeżach miasta lub w niezbyt odległej miejscowości. Czasem udaje się kupić istniejący dom, który dotąd zamieszkiwała inna osoba, jednak z jakichś względów przekazuje go następnym mieszkańcom.

Schody kręcone

Autor: Archangel Raphae

Czy to budowa, bądź przejęcie istniejącego domu wymaga to zdystansowanego poglądu. Projekt rodzącego się budynku łatwiej modyfikować – istotna jest wygoda i bezpieczeństwo, rozmieszczenie pomieszczeń i instalacji mediów oraz ogrzewania. Stojące już domy także można modyfikować, ale związane bywa to czasami ze zmianami w konstrukcji, które albo są skomplikowane, albo potrzebują dużo większych środków finansowych, niż w wypadku zmiany projektu powstającego domku.

W temacie bezpieczeństwa dobrze jest zwrócić uwagę na z pozoru trywialne rzeczy: czy domostwo jest wyposażone w solidne, zewnętrzne drzwi. W momencie, kiedy wejście jest wyżej niż poziom ziemi, czy schody metalowe są zrobione solidnie, podparte filarem i pokryte terakotą lub podobnym materiałem, jaki w okresie zimowym nie wywoła zagrożenia poślizgnięciem się – jest to bolączka licznych konstrukcji, z czym można zetknąć się także w sercu miasta – wejścia do publicznych instytucji, urzędów i innych nie są w okresie zimowym bezpieczne, niestety. W domku ważne są również okna – sprawdź te propozycje – – czy są dobrze wstawione, szczelne i niepowykrzywiane. Budując nowy dom nie powinno się oszczędzać na oknach, które wywierają duży wpływ na funkcjonowanie systemu grzewczego.

W środku dobrze jest nie zapomnieć o rozmieszczeniu pomieszczeń pod względem zastosowania: wcześniej dobrze zaplanować, gdzie znajdą się sypialnie rodziców, młodszych, być może warsztat. Dość wygodnie jest odpowiednio zagospodarować miejsca, które tworzą schody dywanowe, pod którymi znajduje się zwykle dużo miejsca na składzik czy półki. Oczywiście schody wewnętrzne również powinny być bezpieczne, między innymi dla dzieci: niezbyt strome, wyposażone w poręcz, pokryte dywanem, co nie da nikomu stracić równowagi i doprowadzić do kłopotów.
Źródło: http://www.sd.com.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *