Współczesne sposoby na pozbycie się niepożądanych gości w naszym domostwie.

Dbanie o najbliższe otoczenie domu to męcząca praca. Staramy się czuwać, by nasz ogród nie pokrył się niepożądanymi chwastami, walczymy z trawnikiem szturmowanym przez mchy, zabezpieczamy rośliny przed mszycami, a nasz dom przed gryzoniami. Wojna jest zwykle wysoce nierówna, dlatego na szczęście jesteśmy w stanie wesprzeć się odpowiednimi narzędziami i środkami chemicznymi,które przechylą szalę wygranej na naszą stronę.

mogeton

Źródło: sklep.agrosimex.pl

Istnieje dość dużo różnych okoliczności, które zwiększają możliwość występowania i rozwoju mchu na trawnikach. Bywa, iż są to pomyłki użytkowników, jak zbyt niskie koszenie trawnika, albo jego zbyt częste podlewanie. Powodem przyrostu mchów może być także zbyt małe naświetlanie, a nawet mało przepuszczalna, uboga i zbytnio zakwaszonaziemia.

Poznaj więcej treści na ten temat – one rzucą całkowicie nowe światło na ponoszoną w umieszczonym tutaj poście. Zwyczajnie kliknij ten odnośnik.

Jak zatem zaradzić problemowi mchu? Można rozpocząć od podstawowych rzeczy, jak zwiększenie wysokość koszenia trawy. Z czynności wymagających nieco więcej wysiłku, możemy przeprowadzić aerację trawnika- chodzi w głównej mierze o napowietrzenieziemi poprzez rozluźnienie podłoża, dzięki czemu zachęcimy trawy do bardziej intensywnego krzewienia się. Możemy też odkwasić trawnik za pomocą wapna.

Jeśli taka problematyka Cię absorbuje, bez zwłoki kliknij ten odnośnik. Omawiana w tamtym miejscu niezła strona (http://dkrm.com.pl/kontakt/) na pewno też Cię wciągnie!

Możemy także zainteresować się środkami chemicznymi przeciwdziałającymi rozrostowi mchu, jak np. Mogeton – kupimy go w większości sklepów ogrodniczych.

A co, jeśli to nie mchy są naszym problemem, a wymienione wyżej, owiane złą sławą, gryzonie? Popularną metodą pozbywania się niepożądanych gryzoni jest taktyka straszenia ich różnymi emiterami ultradźwięków. Powszechność różnorakich modeli jest spory, tak samo jak i wybór, od najtańszych, po droższe. Potrafią emitować jeden dźwięk w równych odstępach, po bardziej skomplikowane, wydające zróżnicowane dźwięki w niejednakowych interwałach czasu. Ich skuteczność zwykle jednak jest, delikatnie mówiąc, mała. Tradycjonaliści powiedzą, że dobry gryzoń, to martwy gryzoń. Właśnie dla nich są inne rozwiązania- przeróżnego rodzaju trutki. Skuteczny jest Ratimor- to saszetki o czerwonym odcieniu, służące do zwalczania problematycznych gości w pomieszczeniach zamkniętych. Wystarczy nawet pojedyncze spożycie, by gryzoń zginął w przeciągu 4-5 dni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *