Trendy w urządzaniu wnętrz. Sprawdź ciekawe newsy

Mówi się, że każda moda kiedyś powraca. Właściwie, kiedy pooglądamy pokazy mody z ostatnich kilkunastu lat, potwierdza się ta teza. Dotyczy to nie tylko ubrań, lecz również w aranżacji wnętrz. Obecnie na topie jest styl retro.

Do czego pasuje retro? Czy retro sprawdza się wszędzie?

ciekawe wnętrze vintage

Autor: Joseph Bremson
Źródło: http://www.flickr.com

Tego rodzaju stylizacje sprawdzają się doskonale w mieszkaniach w starszych budynkach. Piękne błyszczące podłogi z drewna, jasne kolory, wzorzyste tapety – to pewna podstawa. Musimy zapamiętać, aby przy aranżowaniu mieszkania w takim stylu zachować równowagę, by nie wyszła z tego kiczowata karykatura. Wszelkiego typu meble vintage są same w sobie mocno ozdobne, więc nie możemy przesadzić z dodatkami i wzorami na ścianach. To nie oznacza, że musimy z nich zrezygnować.

Liczy się równowaga. Duże lustro w ozdobnej ramie będzie wspaniale prezentowało się na jasnej, jednolitej ścianie, ale jeżeli powiesimy je na tapecie w wielkie wzory otrzymamy efekt przeładowania. To samo tyczy się na przykład kanapy. Jeśli ma wzorzyste obicie nie powinniśmy zarzucać jej dodatkowo poduszeczkami. Wystarczy jedna, dwie w intensywnym kolorze.

Nie tylko wygląd

Naturalnie ważna jest także funkcjonalność. Przecież pokoje, które urządzamy to nie muzeum ale nasz dom. Z tego powodu poza urodą mebli zwróćmy uwagę na ich użyteczność. Być może bardzo podoba nam się kuchnia z ogromną ilością niewielkich szufladek, lecz zanim zdecydujemy się ją zamówić pomyślmy, czy sprawdzi się w codziennym użytkowaniu.

Pozwólmy sobie także na odrobinę szaleństwa. Nie bójmy się intensywnych barw. W łazience, przy białych meblach doskonale będzie wyglądała ciemna ściana. Do sypialni możemy wstawić duże zdobione łoże – jeśli tylko mamy na nie przestrzeń. Jeśli zachowamy umiar, wnętrze będzie wyglądało wspaniale.

Musimy mieć na uwadze to, że retro meble nie pasują do każdego rodzaju wnętrza (poznaj nowoczesne (nowoczesne regały) komody i regały). Jeżeli kupiliśmy mieszkanie w nowoczesnym bloku – lepiej zdecydować się na retro dodatki zamiast każdego pokoju urządzonego w takim stylu. Zwykle w tego typu mieszkaniach nawet rozkład pomieszczeń nie pozwala na całkowite pójście w tym kierunku.

Jeżeli samodzielnie nie umiemy sobie dać rady z zaprojektowaniem wnętrza naszego mieszkania zwróćmy się do fachowca w tej dziedzinie. Kiedy wyszukamy świetnego dekoratora to na pewno weźmie pod uwagę nasze pomysły, a jednocześnie urządzi mieszkanie z klasą i smakiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *