Perfekcyjny komfort w kuchni zapewniają odpowiednio dobrane szafki

Dni gdy jedynym zadaniem kuchni było przygotowanie i wydanie posiłków na szczęście znalazły się już dawno za nami. Nastały czasy w których kuchnia to miejsce spotkań domowników, a także funkcjonalność, ergonomia i urok. Ale czy jest prawdopodobieństwo aby w kuchni w tym samym czasie zapanował ład i porządek wraz z estetycznym wyglądem? Obieraczka do warzyw, drylownica czy maszynka do mięsa niekoniecznie muszą stanowić centralny punkt naszej kuchni. Rozwiązaniem tych wątpliwości są szafki kuchenne.

Kuchnia w odcieniach bieli

Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com

Dzięki nim to co warte wyeksponowania – wyeksponujmy, a przedmioty mniej ładne schowajmy w szafkach. Wszak eleganckie kieliszki czy też wykwintna zastawa umieszczone za szybą górnych szafek kuchennych są tak samo dekoracyjne jak bukiet kwiatów stojący na stole. Szafki wiszące kuchenne są także niezmiernie praktycznym pomysłem. Bez przysiadów i skłonów mamy niezbędne nam rzeczy w zasięgu wzroku i dłoni. Jeśli okaże się, że górna półka w szafkach wiszących, zamontowana jest dla nas na zbyt dużej wysokości, producenci oferują nam windy – to jeden z bardziej innowacyjnych pomysłów ostatnich lat.

Szafki górne produkowane pod wymiar mają zazwyczaj rozmiar 72 cm lub 92 cm wysokości. Do nas należy tylko decyzja czy wybieramy szafki otwierane z góry czy standardowe. Te pierwsze – klapowe są dobrym rozwiązaniem gdy chcemy pokusić się o niskie szafki wiszące. Z reguły przód szafki klapowej nie ma więcej niż 45 cm wysokości. Jest to wiązanie z trudnością obsługi i zamykania takiej szafki. Za to najpowszechniejszy sposób otwierania szafek górnych pozwala na pionowe lub poziome mocowanie uchwytów co daje możliwość dopasowania się do przyzwyczajeń osób użytkujących meble. W standardowym systemie otwierania, otwieramy cały front – i mamy wgląd do całej szafki co jest bardzo pomocne.

Z szafkami dolnymi zazwyczaj nie ma żadnych kłopotów, ponieważ z reguły są zabudowane i głównym ich przeznaczeniem jest przechowywanie.
Alternatywą dla górnych szafek są także półki tudzież… okno (polecamy odwiedzić – profile podokienne) – to najprzyjemniejszy z zamienników. Każdy musi jednak sam podjąć decyzję, która opcja będzie dla niego najbardziej odpowiednia.
A wówczas? Nic, tylko przygotowywać pyszne potrawy, a że to prawdziwy festiwal zmysłów – smaku, zapachu i dotyku, zawsze warto się z kimś tymi doznaniami podzielić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *