Perfekcyjny komfort w kuchni zapewniają odpowiednio dobrane szafki

Dni gdy jedynym zadaniem kuchni było przygotowanie i wydanie posiłków na szczęście znalazły się już dawno za nami. Nastały czasy w których kuchnia to miejsce spotkań domowników, a także funkcjonalność, ergonomia i urok. Ale czy jest prawdopodobieństwo aby w kuchni w tym samym czasie zapanował ład i porządek wraz z estetycznym wyglądem? Obieraczka do warzyw, drylownica czy maszynka do mięsa niekoniecznie muszą stanowić centralny punkt naszej kuchni. Rozwiązaniem tych wątpliwości są szafki kuchenne.

Kuchnia w odcieniach bieli

Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com

Dzięki nim to co warte wyeksponowania – wyeksponujmy, a przedmioty mniej ładne schowajmy w szafkach. Wszak eleganckie kieliszki czy też wykwintna zastawa umieszczone za szybą górnych szafek kuchennych są tak samo dekoracyjne jak bukiet kwiatów stojący na stole. Szafki – (szafki basenowe) wiszące kuchenne są także niezmiernie praktycznym pomysłem. Bez przysiadów i skłonów mamy niezbędne nam rzeczy w zasięgu wzroku i dłoni. Jeśli okaże się, że górna półka w szafkach wiszących, zamontowana jest dla nas na zbyt dużej wysokości, producenci oferują nam windy – to jeden z bardziej innowacyjnych pomysłów ostatnich lat.

Szafki górne produkowane pod wymiar mają zazwyczaj rozmiar 72 cm lub 92 cm wysokości. Do nas należy tylko decyzja czy wybieramy szafki otwierane z góry czy standardowe. Te pierwsze – klapowe są dobrym rozwiązaniem gdy chcemy pokusić się o niskie szafki wiszące. Z reguły przód szafki klapowej nie ma więcej niż 45 cm wysokości. Jest to wiązanie z trudnością obsługi i zamykania takiej szafki. Za to najpowszechniejszy sposób otwierania szafek górnych pozwala na pionowe lub poziome mocowanie uchwytów co daje możliwość dopasowania się do przyzwyczajeń osób użytkujących meble. W standardowym systemie otwierania, otwieramy cały front – i mamy wgląd do całej szafki co jest bardzo pomocne.

Z szafkami dolnymi zazwyczaj nie ma żadnych kłopotów, ponieważ z reguły są zabudowane i głównym ich przeznaczeniem jest przechowywanie.
Alternatywą dla górnych szafek są także półki tudzież… okno (polecamy odwiedzić – profile podokienne) – to najprzyjemniejszy z zamienników. Każdy musi jednak sam podjąć decyzję, która opcja będzie dla niego najbardziej odpowiednia.
A wówczas? Nic, tylko przygotowywać pyszne potrawy, a że to prawdziwy festiwal zmysłów – smaku, zapachu i dotyku, zawsze warto się z kimś tymi doznaniami podzielić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *