Pałac Królowej Śniegu, czyli szkło w naszych domach

O szklanych domach już dane nam było czytać prawie wiek temu, więc jesteśmy świadomi ich symboliki wspanialszego świata. Jednak gdyby tak fantazję przemienić w rzeczywistość? I zdecydować się na szklane schody?

szkło w praktyce

Autor: Jocelyn Kinghorn
Źródło: http://www.flickr.com

Nie lękajmy się nowości! Technika naszego wieku jest w stanie zdziałać bardzo dużo i jeszcze więcej, zatem nie lekceważmy szkła jako materiału do tworzenia nawet tak niezwykłych konstrukcji jak schody . To szczyt minimalizmu i dobrego stylu.
Jeżeli mamy obiekcje , które dotyczą pęknięć, porysowań, oraz tego iż nasze stopnie będą śliskie – istnieją argumenty przemawiające za tym abyśmy się ich pozbyli.

Obawa przed uszkodzeniem?

Na pierwszy rzut oka kruche szkło posiada dużo możliwości zastosowania i potrafi niejednego z nas zadziwić swoją niezwykłą wytrzymałością i trwałością.
Montowane na niezwykle mocnej stalowej konstrukcji stopnie szklanych schodów tworzy się z trzech warstw klejonego szkła hartowanego. Grubość szkła obliczana jest indywidualnie, w stosunku do wielkości tafli. Ma więc nadzwyczaj wysoką odporność na pęknięcia – jest bardzo solidne.

Czy mogą pojawić się rysy?

Owszem, tak samo jak drewno. Jednakże powierzchnia stopni szklanych jest pokryta warstwą jak najbardziej chroniącą przed porysowaniem. Rada? Od czasu do czasu nanieśmy specjalnie przeznaczony specyfik na nasze schody – ich tafla odzyska wtedy swój pierwotny wygląd.
Jeżeli schody będą używane przez dzieci lub w niepokoju przed poślizgnięciem, w newralgicznych miejscach (na krawędziach stopni) można położyć paski antypoślizgowe z matowej farby naniesionej za pomocą metody sitodruku. Działanie to zapewni nam odpowiednią szorstkość i stabilizację.

Napisaliśmy dla Ciebie niesamowicie fascynujący artykuł, zatem nie czekaj dłużej tylko odwiedź nas (http://www.sklep.kaja-glass.pl/blog/85_dekoracje-na-walentynki), a na pewno odnajdziesz ciekawe informacje na omawiany temat.

Delikatne paski będą prawie niezauważalne i nie zakłócą przejrzystości konstrukcji. Miejmy na uwadze, że schody kamienne lub drewniane mogą być tak samo śliskie, jak te ze szkła.

Jeśli jednak nie na sto procent jesteśmy przekonani o swoim wyborze – udajmy się na kompromis. Szklana balustrada (patrz szczegóły) (jak balustrada z która z jednej strony da nam bezpieczeństwo i komfort, a z drugiej – nada uroku, przestrzeni w wnętrzu i maksymalnie je doświetli będzie najlepszym rozwiązaniem.

Końcowy efekt przejdzie nasze najśmielsze oczekiwania!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *