Kawałek ziemi

Utrzymywanie własnego ogródka to piękna sprawa. Mało kto pamięta, jak wielkie korzyści dla nastroju przynosi hodowanie różnych kwiatów i drzew. Ludzie, którzy zamieszkują w wypełnionych betonem i spalinami metropoliach zwykle tęsknią za przyrodą. To nie dziwota – wszakże podobnie jak zwierzaki jesteśmy uformowania do egzystencji na łonie natury.

ogród ze strumyczkiem

Autor: Jocelyn Kinghorn
Źródło: http://www.flickr.com
Ogródek to najlepsza sprawa dla osób w podeszłym wieku. Analizy prowadzone przez sprawdzone uczelnie ujawniają, że po odejściu na emeryturę wielu ludzi szybko umiera. Czemu tak jest? Odpowiedź jest łatwa – człowiek, który pracował wiele lat, po osiągnięciu wieku emerytalnego czuje się bezużyteczny. Z tej przyczyny warto dać starszemu człowiekowi jakiś cel w życiu, np.

Poszukujesz przykuwającego wzrok artykułu, który omawia użyteczne sprawy? Jeśli tak, to kliknij ten odnośnik, gdyż niewątpliwie Ci się przyda. Uczciwie zalecam ten artykuł (http://panko.pl/)!

pod postacią skrawka ziemi, na którym może sadzić różne rzeczy.

Rewelacyjnym pomysłem jest sadzenie w przydomowym ogrodzie różnorakich owoców. Posadzenie takich krzaków, jak np. poziomka (uprawa poziomek – projektoskop) albo borówka da mnóstwo radości bliskim, nie mówiąc już o wyjątkowych wartościach odżywczych. Uprawianie własnych roślin owocowych to duża satysfakcja, o niebo większa od tej, która jest po nabyciu koszyczka malin od handlarza. O ile chodzi o krzaki z owocami, nie ma kłopotów z ich hodowlą. Dużo ciężej jest w wypadku sadów. Stanowią one wrażliwy cel różnych szkodników, zatem warto zainwestować pieniądze w skuteczne środki owadobójcze. Uciążliwością dla wielu sadowników są także ptaki, które wyjadają dojrzewające owoce wprost z drzewek. Najlepszym orężem w bitwie z takimi ptakami są umieszczane na drzewach dzwonki, wywołujące hałaśliwe dźwięki. Jest pewien minus – taki dzwonek może szybko wystraszyć ptaszyska i silnie wkurzyć sąsiada, któremu harmider będzie zaburzał ciszę.

O ile nie jesteś zainteresowany owocami i chcesz hodować drzewka dla ich wspaniałego wyglądu, doskonałym zakupem staje się wiśnia japońska (by wiedzieć więcej zerknij tutaj: więcej o wiśniach na rozpoznawany na całym świecie symbol Japonii. Trudno wymienić coś piękniejszego, niż kwitnące wiosną wiśniowe drzewo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *