Oświetlenie diodowe przyjazne dla organizmu!

Od dawna wiadomo, że rodzaj oświetlenia, jego natężenie oraz barwa mają zdecydowany wpływ na nasze funkcjonowanie. Pracując kilkanaście godzin dziennie w sztucznie doświetlonym pokoju czy biurze należy zdecydować się na wybór najbardziej optymalnego rodzaju światła by tym samym zadbać o komfort pracy lub wypoczynku.

żyrandol w pokoju

Autor: Ronald Sarayudej
Źródło: http://www.flickr.com

Wśród wielu rodzajów lamp dostępnych aktualnie na rynku powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na oświetlenie przemysłowe, diodowe i oświetlenie led. Te dwa typy pozytywnie wpływają na naszą fizjologię, dlatego są najczęściej używane do tworzenia aranżacji określanych jako oświetlenie biodynamiczne. Modelując właściwie natężeniem światła, jego barwą, odbijaniem koloru i kilkoma innymi parametrami można uzyskać efekt bardzo podobny do oświetlenia naturalnego, działającego pozytywnie na stan zdrowia człowieka, jego koncentrację i samopoczucie.

Lampyilampki.pl - oświetlenie

Źródło: Lampyilampki.pl

Decydując się na zakup oświetlenia biurowego czy przemysłowego lub lamp do domu należy zwrócić uwagę nie tylko i wyłącznie na ich dekoracyjny charakter i efektywność ale w pierwszej kolejności na wpływ na fizjologię człowieka i jego dobową aktywność. Przed wyborem danego modelu lamp najlepiej skonsultować się ze specjalistami, którzy doradzą najbardziej optymalną opcję i pomogą zaprojektować właściwą linię profesjonalnego oświetlenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *