W jaki sposób wybierać odpowiedni design do mieszkania

Tematyka urządzania wnętrz jest teraz bardzo modna w naszej ojczyźnie. Dzięki popularnym audycjom telewizyjnym oraz licznym specjalistycznym czasopismom, zdobywamy co raz większą wiedzę o dekoratorstwie. Dekorowanie mieszkania robi się powoli ogromną pasją wielu Polaków. Recepta na sukces jest dokładne obserwowanie obowiązujących kierunków, które zmieniają się wyjątkowo szybko. Trzeba zatem czytać modne blogi designerskie oraz uczestniczyć w rozmaitych konferencjach na ten temat, które są organizowane w naszym kraju.

designerski zlew

Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com
Zapowiedzią ogromnych zmian w 2013 roku było wykreowanie monochromatycznych kompozycji. Czyste formy i geometryczne wzory- to będzie teraz królować w naszych pomieszczeniach (tutaj: meble salonowe od damnet). Nie jest prosto urządzić pomieszczenia w jednolitej gamie kolorystycznej.

Jeżeli uważasz, że opisywany tu post jest cenny i szukasz czegoś podobnego, to kliknij oprócz tego ten odnośnik, a zobaczysz więcej nowości (http://pro-domo.com.pl/product-category/akcesoria-kosmetyczne/)!

Aby uzyskać oryginalny efekt trzeba skoncentrować się na różnych teksturach. Bardzo istotny jest też detal, który w takich aranżacjach nadaje pomieszczeniu odpowiedniego charakteru. Całość jednakże jest stonowana.Bardzo interesującym nowym trendem są roślinne ściany. Tego typu oryginalne użycie zieleni w naszych wnętrzach to same plusy: oczyszczamy i nawilżamy atmosferę, a także osiągamy oryginalny efekt dekoracyjny. Warto się zastanowić nad takim niebanalnym rozwiązaniem.

designerski stolik

Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com

Do naszego otoczenia wkrada się drewno, w najróżniejszych postaciach. Mogą to być wyheblowane, eleganckie powierzchnie, a także niedbale obronione elementy, które dodają pomieszczeniu oryginalnego charakteru. Drewno połączone z naturalnymi surowcami i intymnym światłem (sprawdź: oświetlenie (zobacz lampydodomu.pl) designerskie) kreuje spokojną i ciepłą atmosferę. W takich pomieszczeniach świetnie się pracuje i odpoczywa.

Najwięksi projektanci nie o kolorach, które tego roku opanowały przemysł meblowy i akcesoria wnętrz. Niezwykle pozytywnie przyjęły się paski, w przeróżnych odsłonach. Pasiasty wzór możemy znaleźć na abażurach, stołkach, czy obiciach foteli. Niezwykle ciekawie wygląda także motyw kwiatowy na jasnym tle. To świetny sposób na wzmocnienie monochromatycznej przestrzeni. Taki mocny akcent dodaje wnętrzu ciekawego charakteru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *